Intel rozširuje portfólio smartfónov PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Intel   
Pondelok, 27 Február 2012 20:13

Intel rozširuje portfólio smartfónov:

noví zákazníci, produkty, softvér a služby

Popri predstavení nových smartfónov a ďalších komunikačných produktov spoločnosť oznámila aj dohody so spoločnosťami Orange*, Lava*, ZTE* a Visa*

MOBILE WORLD CONGRESS – Prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Intel, Paul Otellini, dnes spresnil množstvo noviniek a plánov, ktoré rozšíria produktové portfólio smartfónov a užívateľského ekosystému, vrátane nových strategických partnerstiev so spoločnosťami Orange*, Lava International Ltd.*, ZTE* a Visa*.

“S veľkým potešením vítame nových klientov, ako i možnosti pre súčasné telefóny. Stále sa snažíme prinášať nové prvky a prvotriedny výkon pre smartfóny a ich zákazníkov po celom svete.” povedal Otellini.

Toto vyhlásenie Otellini urobil počas konferencie Intel News na práve prebiehajúcom Mobile World Congress. Otellini taktiež zdôraznil plány spoločnosti Intel rozšíriť portfólio SoC (system-on-chip) smartfónov a roadmapu komunikačných produktov pre výkonné i dostupné smartfóny.

Nový zákazníci pre smartfóny

Stavajúc na strategických partnerstvách so spoločnosťami Motorola Mobility Inc.* a Lenovo* Intel priniesol podrobné informácie o ďalších produktových dohodách so spoločnosťami Orange, Lava International Ltd. a ZTE.

Viceprezident spoločnosti Orange pre Mobile Multimedia and Devices, Yves Maitre, sa pridal k Otellinimu a predstavil nový referenčný dizajn Orange smartfónu s procesorom Intel® Atom™ Z2460. Je uložený v modernom puzdre a jeho dizajn umožňuje bohaté zážitky služieb Orange ako napríklad Orange TV, Daily Motion, Deezer, Orange Wednesdays a Orange Gestures. Smartfón spoločnosti Orange bude dostupný vo Veľkej Británii a Francúzsku už počas tohto leta.

Intel taktiež oznámil plány vstupu na rýchlo rastúci smartfónový trh v Indii vďaka spolupráci so spoločnosťou Lava International Ltd. Ide o jednu z najrýchlejšie rastúcich indických firiem, ktorá sa zaoberá výrobou mobilných telefónov. Vishal Sehgal, spoluzakladateľ a predseda predstavenstva firmy Lava predstavil smartfón XOLO by Lava. XOLO X900 je založený na referenčnom dizajne spoločnosti Intel a bude prvý smartfón s Intel technológiou na Indickom trhu. Zariadenie bude dostupné v druhej polovici roku 2012 a bude podporovať hlavné Indické mobilné siete.

Podobne ako pri oznámení začiatku spolupráce so spoločnosťou Motorola Mobility, Intel taktiež oznámil viacročnú spoluprácu s globálnym výrobcom mobilných telefónov ZTE. Partnerstvo je smerované na mobilné zariadenia so zameraním sa na smartfóny a tablety. Výkonný viceprezident a riaditeľ Terminal Division v spoločnosti ZTE He Shiyou povedal, že spoluprácu spoločností Intel a ZTE vytvorí nové unikátne a diferencované produkty pre mobilných operátorov. Taktiež oznámil, že prvé mobilné zariadenia spoločnosti ZTE poháňané procesorom Intel je naplánované na druhú polovicu roku 2012.


SoC smartfóny a komunikačné produkty

Spoločnosť plánuje tri nové SoC smartfóny, ktoré rozšíria jej portfólio z vysoko výkonných produktov do dostupného segmentu.

Zvyšujúc latku výkonu a energetickej úspornosti procesora Intel™ Atom® Z2460, donedávna kódovo označovaného “Medfield,” spoločnosť Intel oznámila, že táto platforma bude podporovať rýchlosti až do 2GHz.

Intel taktiež oznámil vydanie procesora Atom™ Z2580, ktorý zdvojnásobil výkon procesora Intel Atom Z2460 a obsahuje v sebe LTE/3G/2G riešenie. Intel začne s dodávkou procesorov Z2580 v druhej polovici roku 2012 a koncové zariadenia môžeme očakávať už v prvej polovici roku 2013.

Spoločnosť Intel zverejnila plány procesora Intel® Atom™ Z2000, ktorý je primárne určený na rozvíjajúce sa trhy, kde zákazníci hľadajú vyššiu hodnotu aj pri nižších cenách.

Procesor Z2000 je zameraný na nízko nákladový trh s mobilnými telefónmi, ktorý podľa predpovedí dosiahne 500 miliónov kusov do roku 20151. Platforma obsahuje 1,0 GHz Atom procesor, ktorý ponúka vynikajúci grafický a video výkon s možnosťou prístupu na internet a hraním sa Google Android* hier. Taktiež podporuje Intel® XMM 6265 3G HSPA+ modem s duálnou SIM 2G/3G a ponúka flexibilitu v dátach/hlasových službách, čim dokáže dodatočne ušetriť náklady. Intel dodá vzorky procesora Z2000 v polovici roku 2012 a koncové zariadenia budú dostupné začiatkom roku 2013.

Aj prostredníctvom týchto 32nm oznámení Otellini vysvetlil, ako procesory Atom™ predstihli Moorov zákon a oznámil, že spoločnosť Intel dodá vzorky 22nm SoC pre certifikáciu už na budúci rok. V súčasnosti je už vo vývoji 14nm SoC technológia.

V roku 2011 Intel dodal viac ako 400 miliónov celulárnych platforiem. Budujúc na tejto trhovej pozícií, spoločnosť Intel oznámila XMM 7160, modernú viac-módovú LTE/3G/2G platformu s podporou 100Mbps downlinku a 50Mbps uplinku, ako aj HSPA+ 42Mbps. Intel dodá vzorky tohto produktu v druhom kvartáli a koncové zariadenia sú naplánované na koniec roka 2012.

Intel taktiež oznámil vydanie platformy XMM 6360. Ide o tenký 3G HSPA modem + s podporou 42Mbps downlink a 11.5Mbps uplink pre malé zariadenia.


Lepšie zážitky na architektúre Intel

Stratégia spoločnosti Intel je tvorba konzistentných, komplexných a bezpečných užívateľských zážitkov v celej škále mobilných zariadení.

Rastúcim trendom využívania mobilných zariadení je online bezpečnosť a nakupovanie. Otellini privítal prezidenta spoločnosti Visa Johna Partridgea, ktorý oznámil strategickú viacročnú dohodu o vývoji mobilných obchodných riešení pre zákazníkov v rozvojových a rozvíjajúcich sa krajinách.

Táto dohoda obsahuje spoluprácu v množstve existujúcich mobilných služieb Visa s využitím smartfónov a tabletov s procesormi Intel® Atom™, ktorá má priniesť zaujímavé a bezpečné služby pre užívateľov. Partridge oznámil prvý krok, ktorým je fakt, že referenčný dizajn spoločnosti Intel je v súčasnosti certifikovaný pre Visa payWave* mobilné finančné transakcie. Znamená to, že koncové zariadenia s Intel referenčným dizajnom budú mať takzvanú time-to-market podporu pre mobilné služby Visa.

Na základe svojej spolupráce so spoločnosťou Google, Intel pokračuje v úzkom spojení s ISV, aby umožnil množstvu Android aplikácií fungovať na zariadeniach poháňaných Intel Atom procesormi. Otellini taktiež povedal, že firma Intel má správne nástroje a expertízy na podporu mobilných aplikácií a ich vývojárskych ekosystémov.

Komentáre

avatar
0
 
 
avatar 775012292@qq.com
0
 
 
http://www.oakleysunglasse se.us.com/
http://www.oakley--sunglas ses.com.co/
http://www.oakleysunglasse soutlet.us.org/
http://www.oakleysunglasse s.us.com/
http://www.oakleysunglasse s.com.co/
http://www.rayban-sunglass.us.com/
http://www.raybansunglasse s.ar.com/
http://www.rayban--sunglas ses.org/
http://www.polo-ralph-laur en.us.com/
http://www.poloralph-laure n-outlet.us.com/
http://www.burberry--outle t.us.com/
http://www.burberryoutlet- store.us.com/
http://www.michaelkors-out let-online.us.org/
http://www.outletonline-mi chaelkors.com/
http://www.michaelkorsoutl ets-online.us.com/
http://www.michael-korsout let.in.net/
http://www.michaelkors-out let-store.us.com/
http://www.michaelkors-han dbags.in.net/
http://www.uggs-outletboot s.in.net/
http://www.uggs.us.com/
http://www.uggs-outlet.in.net/
http://www.cheapuggboots.in.net/
http://www.cheap-uggs.in.net/
http://www.louisvuitton-ou tlet-online.org/
http://www.louisvuitton-ou tlets.org/
http://www.louisvuitton.ar.com/
http://www.louisvuittonout let-store.us.com/
http://www.louis-vuittonha ndbags.org/
http://www.redbottoms.in.net/
http://www.christianloubou tin-outlet.in.net/
http://www.christian-loubo utin-shoes.in.net/
http://www.christian-loubo utin.org.uk/
http://www.rolexreplicawat ches.us.com/
http://www.replica--watche s.com/
http://www.air-jordanshoes.net/
http://www.nikeoutlet.us/
http://www.toryburch-outle tonline.in.net/
http://www.guccioutlet-onl ine.us.com/
http://www.prada-handbags.in.net/
http://www.prada-outlet.in.net/
http://www.longchamp-outle t.in.net/
http://www.longchamphandba gs.us.com/
http://www.longchamphandba gsoutlet.us.com/
http://www.tiffanyand-co.us.com/
http://www.tiffanyjewelry.us.com/
http://www.nikeairmaxinc.net/
http://www.nikeair-max.net/
http://www.nike-freerun.com/
http://www.chanelhandbags.ar.com/
http://www.katespadeoutlet s.cc/
http://www.katespade-handb ags.in.net/
http://www.coachoutlet.jp.net/
http://www.coachfactory-ou tletonline.in.net/
http://www.coachoutletstor eonline.jp.net/
http://www.coachpurse.in.net/
http://www.truereligionsal e.in.net/
http://www.true-religion-j eans.in.net/
http://www.truereligionout lets.in.net/
http://www.truereligioninc.in.net/
http://www.nike-airmax-pas -cher.fr/
http://www.nikeair-max.fr/
http://www.airjordanpas-ch er.fr/
http://www.nikefreerun.fr/
http://www.nike-roshe-run.fr/
http://www.sac-longchamp-p as-cher.fr/
http://www.sac--longchamps.fr/
http://www.poloralphlauren -pascher.fr/
http://www.louboutin-pas-c here.fr/
http://www.sac-michaelkors -pascher.fr/
http://www.sac-burberry-pa scher.fr/
http://www.lunette-oakley- pascher.fr/
http://www.lunette-rayban- pas-cher.fr/
http://www.hollister-aberc rombiefitch.fr/
http://www.sachermes.fr/
http://www.vanspas-cher.fr/
http://www.timberland-pasc here.fr/
http://www.newbalancesolde s.fr/
http://www.converse-pas-ch er.fr/
http://www.the-north-face.fr/
http://www.niketnrequin-pa scher.fr/
http://www.polo-lacoste-pa scher.fr/
http://www.nikeblazerpasch ere.fr/
http://www.nikeair-force.fr/
http://www.sac-guesspasche r.fr/
http://www.sac-vanessa-bru no.fr/
http://www.scarpehogan--ou tlet.it/
http://www.rayban-sunglass es.me.uk/
http://www.michaelkorshand bags-uk.org.uk/
http://www.michaelkors-out let-canada.ca/
http://www.michaelkors-out let.ca/
http://www.lululemon-outle t-canada.ca/
http://www.hollisteruk.uk/
http://www.thenorth--face.co.uk/
http://www.mulberryhandbag s-outlet.co.uk/
http://www.ralphlauren-out let.co.uk/
http://www.nike--airmax.co.uk/
http://www.nikeairmax.org.uk/
http://www.nike-free-run.org.uk/
http://www.abercrombie-and fitch.org.uk/
http://www.nike-roshe-run.org.uk/
http://www.nike-trainers.org.uk/
http://www.nike-air-huarac he.co.uk/
http://www.longchampbags.org.uk/
http://www.hollister-aberc rombie.es/
http://www.vans-shoes-outl et.com/
http://www.nikerosherun.net/
http://www.mac-cosmetics.us.com/
http://www.abercrombieand- fitch.us.com/
http://www.hermesbirkinbag s.com.co/
http://www.the-northfaceou tlet.us.com/
http://www.northface-outle t.in.net/
http://www.newbalance-shoe s.in.net/
http://www.reebok-outlet.in.net/
http://www.lululemonoutlet s.in.net/
http://www.cheap-nfljersey.in.net/
http://www.cheap-wedding-d resses.org/
http://www.beatsbydrdrehea dphones.in.net/
http://www.montblanc-pens.in.net/
http://www.ferragamo-shoes.net/
http://www.giuseppe-zanott i.in.net/
http://www.instylerionicst yler.us.com/
http://www.babyliss.in.net/
http://www.mcmhandbags.org/
http://www.chiflatiron.cn.com/
http://www.insanityworkout.in.net/
http://www.ghd-hair-straig hteners.org.uk/
http://www.bottegaveneta-h andbagsoutlet.com/
http://www.valentino-shoes.us.com/
http://www.herveleger.us/
http://www.asicso.com/
http://www.soccer--shoes.net/
http://www.soccerjerseys.com.co/
http://www.celine-handbags.org/
http://www.p90x-workout.us.com/
http://www.jimmychoo-shoes.in.net/
http://www.hollister-cloth ing-store.us.com/
http://www.nike-airmax.nl/
http://www.baseball-bats.us/
http://www.iphone-cases.in.net/
http://www.ipadcases.us.com/
http://www.iphone6scases.us.com/
http://www.iphone6spluscases.us.com/
http://www.iphone6cases.us.com/
http://www.iphone6pluscases.in.net/
http://www.iphone5scases.us.com/
http://www.samsunggalaxys6cases.us.com/
http://www.timberlandboots.ar.com/
http://www.occhiali-oakley.it/
http://www.christian--loub outin.it/
http://www.ralph--lauren.it/
http://www.abercrombieholl ister.it/
http://www.nikeair-max.it/
http://www.vansscarpe.it/
http://www.converse-allsta r.it/
http://www.borse--gucci.it/
http://www.rayban--occhial i.it/
http://www.converse--shoes.com/
http://www.saclancelpasche r.fr/
http://www.toms--shoes.net/
http://www.montrespas-cher.fr/
http://www.karenmillen.me.uk/
http://www.supra--shoes.com/
http://www.juicycoutureout let.jp.net/
http://www.juicycoutureout let.com.co/
http://www.marcjacobs.us.org/
http://www.cheapweddingdre sses.org.uk/
http://www.replica--watche s.me.uk/
http://www.hollister--cana da.ca/
http://www.pandora-jewelry.us.com/
http://www.pandorajewelrys.us.com/
http://www.pandora--charms.in.net/
http://www.pandora--charms.org.uk/
http://www.linksoflondon.me.uk/
http://www.thomas-sabo-uk.org.uk/
http://www.swarovski-jewel ry.in.net/
http://www.swarovski-uk.uk/
http://www.bottesugg-pas-c her.fr/
http://www.ugg-pas-cher.fr/
http://www.ugg-boots-uggs.co.uk/
http://www.ugg--australia.it/
http://www.uggs--canada.ca/
http://www.louis-vuitton-p as-cher.fr/
http://www.louisvuitton-sa c.fr/
http://www.louis-vuitton-h andbags.co.uk/
http://www.louisvuitton-ca nada.ca/
http://www.borse-louis-vui tton.it/
http://www.dolcegabbana.us.com/
http://coachofficialsi te.blog.com/
http://www.canadagoose.net.co/
http://www.canada-goose-ja ckets.us.com/
http://www.canada-goose-ou tlet.us.com/
http://www.canada-goose-ja ckets.ca/
http://www.canadagoose-pas chere.fr/
http://www.canada-goose.me.uk/
http://www.moncler.org.uk/
http://www.moncleroutlet.com.co/
http://www.monclerjackets.us.org/
http://www.doudoune-moncle rpascher.fr/
http://www.barbour-jackets.org.uk/
http://www.moncler--outlet.it/
http://www.canada--goose.se/
http://www.moncleronline-s hop.de/
http://www.moncler.org.es/
http://www.moncler.co.nl/
http://www.canadagooses.co.nl/
http://www.barbour.us.org/
http://www.ugg-australia.in.net/
http://www.michael-kors-ou tlet.us.org/
http://www.michaelkorsoutl etonline-sale.us.com/
Please login to post comments or replies.
 

Warning: Creating default object from empty value in /home/ocmag/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/ocmag/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/ocmag/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/ocmag/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/ocmag/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Kto je online

Aktuálne máme 7 hosťov a 1 člen prítomný